Eng
364

У ПУЕТ навчали проєктній діяльності лідерів учнівського самоврядування

У Полтавському університеті економіки і торгівлі триває серія тренінгових сесій Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування (ПОШЛУС).

ПОШЛУС – це унікальний освітній проєкт з розвитку учнівської молоді нашого регіону, що дозволяє опанувати авторські методики розвитку лідерських якостей, узяти участь у тренінгових заняттях, виконувати спільні проєкти. Нині до проєкту долучилися близько 400 лідерів учнівського самоврядування та понад 100 координаторів-учителів закладів загальної середньої освіти Полтавської області.

Проєктна діяльність сьогодні є чи не єдиною можливістю фінансування більшості громадських ініціатив. Майбутні лідери мають уміти не тільки створити проєкт, а й втілити його. Тому, організатори запропонували учням ПОШЛУС тему онлайн сесії «Проєкт – від ідеї до реалізації». У Полтавському університеті економіки і торгівлі давно та успішно діє Навчально-науковий інститут проєктів та підвищення кваліфікації, який забезпечує реалізацію стратегічних цілей університету щодо проєктної та інноваційної діяльності. Ректор ПУЕТ, доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля вважає, що саме успішна грантрайтингова діяльність допомагає оперативно впроваджувати передові навчальні практики і розвивати освітній простір університету. Студентське самоврядування також активно залучене до проєктної діяльності. За рахунок виграних грантів нещодавно облаштували собі  Студентський простір. А зараз реалізують проєкт UPSHIFT, в рамках якого проводять різні тренінги для молоді.

Ініціаторка та натхненниця Полтавської обласної школи лідерів  учнівського самоврядування, докторка педагогічних наук, професорка, директорка Навчально-наукового Інституту лідерства ПУЕТ – Світлана Нестуля стверджує, що технологію створення проєктів варто опановувати ще зі шкільної лави.

«Проєкти потрібно вміти створювати. Починайте з першого кроку – створюйте їх, вигравайте, а потім реалізовуйте. Це – запорука успішної діяльності майбутніх лідерів у будь-якій галузі – громадській, навчанні, бізнесі, творчості…», – зазначила Світлана Нестуля.

Директорка навчально-наукового Інституту денної освіти ПУЕТ – Аліна Ткаченко, яка, завдяки своїй проєктній діяльності, залучила близько двох мільйонів гривень, побувала в 11 країнах світу, поділилася своїм досвідом у цій царині і наголосила, що треба вірити в себе, адже успіх приходить не одразу.

«У мене був проєкт «Жан Моне», на який я писала тричі проєктні заявки. Я їх удосконалювала, доповнювала і зрештою виграла. Ми три роки працювали по цьому проєкту. Загальний бюджет склав 30 тисяч євро. Потім були «Бюджети участі», дитячий майданчик для своїх дітей…», – згадує Аліна Ткаченко.

Не треба шукати того, хто зробить щось для вас. Беріть відповідальність на себе, адже ви – лідери! Не думайте, що проєкти – щось недосяжне. Нині Україну дуже підтримують, в тому числі різні фонди, що надають від мінімальних грантів на подорожі до величезних сум на структурні проєкти. Головне – знати алгоритми їх написання. Саме цьому і навчала під час тренінгу «Проєкт – від ідеї до реалізації» викладачка кафедри педагогіки та суспільних наук,  тренерка Навчально-наукового Інституту лідерства ПУЕТ – Ксенія Пивоварська. Разом з учасниками, на конкретному прикладі проєкту з підтримки ВПО, реалізованому ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», пані Ксенія розповіла, що, власне, є проєктом. А також про стандартну схему його життєвого циклу, яка складається з ідеї, планування та визначення бажаного результату. Також учасники  опанували методику реалізації, різних форм усного і письмового контролю, підбиття підсумків проєкту.

Президентка учнівського самоврядування Дмитрівського ліцею Машівської селищної ради Полтавської області Кіра Ганевич від тренінгу у захваті.

«Дакую за прекрасний тренінг! Були цікаві вправи та практичні завдання. Завдяки цьому навчанню ми дізналися про свої реальні можливості в написанні та реалізації проєктів».

Засновниця проєкту «Медіа Школа» у Горішньоплавнівській територіальній громаді – Лоліта Пшенична вважає, що змогла б уникнути багатьох помилок під час створення свого проєкту, якби володіла знаннями, які дає на тренінгах  ПОШЛУС.

«Цей тренінг дуже корисний практичними порадами,  Зі свого досвіду скажу, що, коли створювали власний проєкт, не володіли усіма необхідними знаннями. Нам було дуже важко знайти донорів для втілення ідеї. Для початків інформація, що прозвучала сьогодні, просто супер!»

Застосувати набуті під час тренінгу знання та спробувати свої сили у написанні і реалізації проєкту учасникам тренінгу запропонувала методистка відділу виховної роботи та розвитку цінностей Полтавської академії неперервної освіти  ім. М.В.Остроградського – Альона Ігнатова. Зробити це можна буде, взявши участь в обласному конкурсі проєктів учнівського самоврядування, що стартує у травні.

«Мета цього конкурсу – виховати активного громадянина, підтримка розвитку проєктної діяльності, національно-патріотичного виховання тощо. Конкурс відбуватиметься у п’яти номінаціях: здоров’язбережувальні ініціативи, екологічні ініціативи, волонтерські ініціативи, громадянські та соціальні ініціативи, національно-патріотичні ініціативи. Цього року конкурс відбуватиметься дистанційно», – афішувала Альона Ігнатова.

Мета Полтавської обласної школи лідерів  учнівського самоврядування – допомогти розвинути свій лідерський потенціал молоді на прикладі успішних кейсів. ПУЕТ – територія активних і успішних провайдерів змін нашого суспільства!

БІЛЬШЕ НОВИН