Eng
549

В ПУЕТ відбувся І Обласний фестиваль робототехніки «TETRIX GAMES – 2023»

21 жовтня 2023 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшов І Обласний фестиваль робототехніки «TETRIX GAMES – 2023», який наш університет організував та провів при партнерстві з Полтавською академією неперервної освіти ім. М.В. Остроградського та відомого в Україні сподвижника впровадження STEAM-технологій та освітньої робототехніки, компанії «2D3D».

На відкритті фестивалю учасників привітали ректор Полтавського університету економіки і торгівлі проф. Олексій Нестуля, директор Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк, представник компанії «2D3D» Роман Черненко та в.о. директора Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді» Валерій Биков.

Своє бажання узяти участь у змаганнях виявило 6 команд закладів загальної середньої освіти Полтавщини: Полтавської гімназії №25 Полтавської міської ради, Супрунівського навчально-виховного комплексу Полтавської міської ради, Великосорочинського ліцею Полтавської обласної ради, Опорного закладу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області” та Опорного закладу “Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В Гоголя “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад” Диканської селищної ради Полтавського району Полтавської області”. Рівень підготовки команд дозволив провести фестиваль за всіма канонами спортивних змагань, тримаючи інтригу до останньої хвилини. Це стало можливим за рахунок звитяжницької праці учителів-тренерів команд, які систематично впроваджують технологію освітньої робототехніки в освітній простір Полтавщини.

Для деяких команд цей фестиваль став не першим змаганням і вони вже мають на своєму рахунку «World Skills», «First Lego League» тощо. Для інших участь виявилася першими, але впевненими кроками на шляху підкорення Олімпу спортивної робототехніки.

Робот кожної команди був втіленням унікальних інженерних рішень та результатом злагодженої роботи дизайнерів, інженерів-конструкторів, програмістів та операторів. Унікальність проведеного фестивалю полягала у тому, що роботи були створені на базі наборів відомої у світі американської компанії PITSCO “TETRIX”, що є партнерами нашого університету, та запрограмовані мовою професійного рівня Arduino.

Об’єктивність суддівства забезпечували експерти в галузі «освітня робототехніка»:

Бабенко Володимир Петрович – учитель інформатики Розсошинської гімназії Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області. Експерт зі спортивної та мобільної робототехніки.

Романець Зоя Сергіївна – методистка Центру STEAM-освіти  Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради. Експертка зі спортивної робототехніки, багаторазова суддя міських, обласних та Всеукраїнських змагань з робототехніки.

Бабенко Ольга Олександрівна – методистка Центру STEAM-освіти  Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради. Експертка зі STEAM-технологій та освітньої робототехніки.

Шостя Світлана Петрівна – завідувач центру підтримки дистанційної освіти і цифрової грамотності Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського. Експертка з інформатики та освітньої робототехніки.

Матвієнко Юрій Сергійович – кандидат педагогічних наук, проректор з науково-педагогічної роботи Полтавського університету економіки і торгівлі, гарант першої в Україні освітньої програми «Освітня робототехніка».

В рамках фестивалю окрім змагань відбулося обговорення перспектив впровадження освітньої робототехніки в області під час Круглого столу, учасниками якого стали учителі робототехніки закладів загальної середньої освіти Полтавщини та запрошені експерти: співавтор Модельної навчальної програми «Робототехніка. 5–6 класи» Олександр Ченцов, експерт в галузі освітньої робототехніки та мейкерства, засновник студії STEAM-освіти «Технолаб» Владислав Кушніров, гарант першої в Україні освітньої програми магістерського рівня «Освітня робототехніка» Юрія Матвієнка та вчителя інформатики та технології Одеського ліцею “ОРТ” №94 ім. Жаботинського Ігоря Кота.

Здивував ПУЕТ усіх учасників та гостей фестивалю ще й відкриттям першого в Україні Освітнього вернісажу імерсивних технологій, який в інтерактивній формі знайомить із технологіями доповненої та віртуальної реальності, світовими досягненнями в робототехніці та пропонує поринути у профорієнтаційний віртуальний тур на кухню елітного ресторану, крафтовий кондитерський цех, підприємство з виробництва промислових роботизованих систем, відчути себе працівником одного з найкрупніших торгівельних центрів тощо і тим самим зазирнути у своє професійне майбутнє та можливості, які перед дітьми розкривають освітні програми Полтавського університету економіки і торгівлі.

За результатами робототехнічних змагань місця розподілились наступним чином:

  • 1 місце – команда «Robot Master» Супрунівського навчально-виховного комплексу Полтавської міської ради у складі Терещенка Романа, Серебренка Тимура та Карпова Дениса. Тренер – Кабак Інна Петрівна.
  • 2 місце – команда «ROBODIK» Опорного закладу “Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В Гоголя Диканської селищної ради Полтавського району Полтавської області”у складі Вергала Олександра та Пеляка Максима. Тренер – Щербак Олена Віталіївна.
  • 3 місце – команда «Єноти» Полтавської гімназії №25 Полтавської міської ради у складі Хворостенка-Гарсія Даміра, Московця Іллі та Барвінко Олени. Тренер – Чабан Олександр Валерійович.
  • 4 місце – команда Robot Master Junior Супрунівського навчально-виховного комплексу Полтавської міської ради у складі Кабака Владислава, Манжоса Ростислава та Лекомцева Артьома. Тренер – Кабак Інна Петрівна.

Полтавський університет економіки і торгівлі як флагман робототехнічної освіти України має ще багато планів у сфері освітньої робототехніки, тож ми запрошуємо активну студентську, учнівську молодь та освітянську спільноту до співпраці у впровадженні сучасних технологій.

БІЛЬШЕ НОВИН