100-РІЧЧЯ ВІД ЧАСУ ЗАСНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Національна академія наук України 7 грудня відсвяткувала 100-річчя з дня заснування, а її президент Борис Патон, 100- річчя з дня народження.
За цей час Академія пройшла великий та плідний шлях, зробила вагомий внесок у вітчизняну та світову науку, її вчені самовіддано працювали і продовжують працювати для забезпечення економічного, соціального та культурного розвитку української держави, підвищення її обороноздатності та безпеки.
На святкування був запрошений директор ННІІТУ, д.е.н., проф., член-кореспондент НАНУ Лисенко Юрій Григорович. У зв’язку зі 100-річчям Лисенку Ю. Г. було вручено пам’ятну відзнаку НАНУ.
Урочисті збори відбулися у Національному академічному театрі опери і балету України ім. Т.Г. Шевченка
Свято відкрив своїм виступом Президент України П. О. Порошенко, який також вручив державні нагороди України науковцям та президенту Академії Патону Борису Євгеновичу – орден князя Ярослава Мудрого II ступеня.
Далі виступив Прем’єр-міністр України В. Гройсман.
Вітальне слово також промовив президент Академії Б. Є. Патон.
На ювілейних святах Національної академії наук України були присутніми представники вітчизняної та зарубіжної наукової громадськості, творчої інтелігенції, засобів масової інформації, дипломатичного корпусу, міністерств та інших центральних органів державного управління, делегації та представники ЮНЕСКО, Асоціації Європейських академій наук, Міжнародної асоціації академій наук, Австрійської академії наук, Національної академії наук Азербайджану, Національної академії наук Білорусі, Національної академії наук Республіки Вірменія, Національної академії наук Грузії, Естонської академії наук, Національної академії наук Республіки Казахстан, Китайської академії наук, Литовської академії наук, Академії наук Молдови, Польської академії наук, Словацької академії наук, Національної академії наук Сполучених штатів Америки, Міжнародного інституту прикладного системного аналізу та інших іноземних гостей.
Ювілей НАН України став визначною подією не тільки для вчених Академії, а й для широких кіл громадськості України і водночас приводом для ґрунтовної розмови про роль та місце науки у державі і суспільстві.