Eng
34

28 червня в Україні відзначають День Конституції

Сьогодні 28 річниця ухвалення Конституції України і 856 день від моменту повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. В умовах нашої боротьби і на тлі незліченних злочинів окупантів, цінності, закладені в Основному Законі, для кожного українця набувають ще вагомішого і глибинного значення.

Історично український конституційний процес свідчить про наміри юридичного закріплення на найвищому рівні фактично сповідуваних українським народом цінностей – демократії, верховенства права, рівності громадян, незалежності, територіальної цілісності своєї держави та європейського цивілізаційного вибору. Нам це вдалося. І нині Україна є незалежною європейською державою. А положення щодо стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО закріплені в Основному Законі.

У Конституції України закріплено суверенітет Української держави на всій її території, яка є недоторканою, а захист цього суверенітету є найважливішою функцією держави і справою всього українського народу. Конституційний обов’язок щодо захисту України, її незалежності та територіальної цілісності, шанування її державних символів, забезпечення економічної та інформаційної безпеки йде від серця кожного українця, виходить з глибин нашої історії та передається з покоління в покоління. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці протягом більше десяти років війни, яку рф розв’язала і веде проти України.

Нині нам доводиться протистояти агресору, який зневажає юридичні норми, міжнародне право, за підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу, логічним продовженням якої буде притягнення до відповідальності держави-терориста. А цивілізований світ отримає шанс на встановлення стійкого миру та успішну реконструкцію глобальної системи колективної безпеки.

БІЛЬШЕ НОВИН