Eng
45

4 ТРАВНЯ –ДЕНЬ БОРОТЬБИ З БУЛІНГОМ (ДЕНЬ РОЖЕВОЇ СОРОЧКИ)

Шановні студенти, пройдіть, будь ласка, коротке опитування щодо проблеми булінгу (цькування)!
Ваші відповіді допоможуть отримати корисну інформацію для подальшого вдосконалення політики та програм протидії булінгу в університеті. Опитування проводиться на засадах анонімності, тож будьте, будь ласка, відверті!

Організація Об’єднаних Націй у 2012 році проголосила 4 травня Міжнародним днем боротьби з булінгом з метою підвищення усвідомленості про проблему булінгу та сприяння створенню дружелюбного та безпечного оточення для всіх. ООН запрошує небайдужих людей висловити свою позицію протистояння цькуванню (булінгу) та вбратися в одяг рожевого, синього, фіолетового кольорів.

Так як символом Дня боротьби з цькуванням стала рожева сорочка, його ще називають Днем рожевої сорочки. Історія почалася у Канаді, у 2007 році, коли підлітки вирішили продемонструвати підтримку своєму товаришу, якого діти зацькували за те, що він прийшов до школи у рожевій сорочці. Вони принесли до школи рожеві сорочки та запропонували однокласникам їх одягти на знак солідарності та поваги до різноманіття.

Психологічна служба університету нагадує всім студентам і співробітникам про важливість підтримки дружелюбного та безпечного середовища. Булінг може мати серйозні наслідки для здоров’я та самоповаги, тому важливо активно працювати над його запобіганням та усуненням.

Більше інформації щодо проблеми протидії булінгу можна знайти:

  1. Булінг : ресурс від UNICEF https://www.stopbullying.com.ua/
  2. Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню) Лист МОН України від 14 серпня 2020 р. № 1/9-436 https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-stvorennya-bezpechnogo-osvitnogo-seredovisha-v-zakladi-osviti-ta-poperedzhennya-i-protidiyi-bulingu-ckuvannyu
  3. Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти. Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. URL: https://prometheus.org.ua/course/course-v1:MON+AB101+2019_T2
64
БІЛЬШЕ НОВИН