Eng
32

9 травня – День Європи

Сьогодні, 9 травня, спільно з народами Європи відзначаємо день спільних цінностей та спільної історії – День Європи.

Цей день є незмінним підтвердження цілей нашої нації бути не лише географічною частиною Європи, а й стати гордим представником європейської спільноти задля зміцнення єдності народів, забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті.

Історія цієї дати говорить нам про те, що після завершення Другої світової війни європейські країни почали прораховувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації. 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. Внаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.

Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначають День Європи. В Україні цей день від минулого року відзначають на офіційному рівні.

Вітаємо з Днем Європи! Це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця!

60
БІЛЬШЕ НОВИН