Eng

25

Creative Spark Poltava 2020-2021 бути!

Полтавський університет економіки і торгівлі у партнерстві з Університетом Портсмтуту (Велика Британія), ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» з 2019 року є виконавцем локального проекту програми Британської Ради «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти». Ця ініціатива працює в  Україні третій рік і спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії за підтримки Великої Британії.

За час реалізації проекту наша команда дослідила і зрозуміла потребу і реальність розвитку креативного сектору в Україні, напрацювала базу бенефіціарів в регіоні, які зацікавлені в продуктах проекту, розробила освітні проекти та забезпечила їх ефективне впровадження на локальному рівні, розширила коло стейкхолдерів, співпрацюючи з громадськими  та освітніми організаціями, бізнесом, органами виконавчої влади.

За 2019-2020 проектний рік командою проекту було проведно ряд освітніх заходів, спрямованих на комерціоналізацію креативних індустрій та вивчення англійської мови. Серед них: стажування викладачів в Університеті Портсмуту і візит британського партнера проекту Джовани Радулович, яка разом з колегою проводила воркшопи для студентів і викладачів університету; спільне проведення круглого столу «Співпраця Бізнес-Університети Британія-Україна» та розробка британо-українського курсу «Креативне підприємництво», публічні лекції від відомих українських спікерів, а саме Андрія Длігача, Катерини і Жана Смотричів; навчальні заході від Британської Ради  – вивчення курсу «Інтелектуальна власність» від Всесвітньої організації інтелектуальної власності, вивчення англійської мови, навчання у  бізнес-школі London Metropolitan University, постійне проведення онлайн-воркшопів від фахівців з Британії та країн Східного Партнерства.

Головним компонентом Creative Spark є проведення освітіх активностей з розвитку підприємницьких навичок у студентів та креативних підприємців. Так, командою Creative Spark Poltava було проведено навчання за курсом «Креативне підприємництво» для іноземних студентів Полтавського університету економіки і торгівлі, зимовий табір «Креативне підприємництво» для українських студентів університету, де протягом 3 днів учасники прокачали навички підприємництва та пітчингу ідей; чотири дводенні тренінги з креативного підприємництва для молодих підприємців та бажаючих започаткувати власний бізнес м. Полтава та Полтавської області, Creative Spark Marathon – пятидениий онлайн-захід для студентів філій університету у м. Білогород-Дністровському, Миколаєві, Черкасах та локальних центрів дистанційного навчання  у Житомирі, Кропивницькому, Сумах, Новомосковську, Чернігові, Харкові, Херсоні. Також Creative Spark Marathon проводився у відкритому доступі для усіх бажаючих. Так, учасниками заходів Creative Spark Poltava стало більше 500 учасників.

Після завершення освітнього компоненту учасники мали змогу допрацювати власні бізнес-ідеї та отримали менторську підтримку від викладачів проекту та взяти участь у локальному конкурсі  Big Idea Challenge 2020. За результатми конкурсу та краш-тесту проекту з залученням британських колег, успіних підприємців України було відібрано 19 проектів з Полтавської області, які взяли участь у Big Idea Challenge – конкурсі відео-пітчів на міжнародному рівні.

Учасники Creative Spark також поділилися власними ідеями бізнес-проектів  та презентували проекти під час проведення щорічної студентської конференції «Актуальні питання розвитку  науки і забезпечення якості освіти», що проводилася за підсумками науково-дослідних робіт та були опубліковані у зібрнику тез конференцій.

З усіма результатами роботи проекту можна ознайомитись на офіційній сторінці http://puet.edu.ua/uk/creative-spark-programa-pidtrimki-pidpriiemnictva-u-sistemi-osviti

та у звіті

http://puet.edu.ua/sites/default/files/rezultaty_creative_spark_poltava_2019-2020.pdf

Проектний рік закінчився, але робота продовжується!

Проектну пропозицію 2020-2021 року було схвалено Британською радою і ми продовжуємо реалізувати Програму ще рік.

Серед запланованих активностей:

 • навчання з англійської мови (проведення Creative Spark English Club для студентів ПУЕТ та онлайн-курси від Британської Ради);
 • Навчання з інтелектуальної власності від Всесвітньої організації інтелектуальної власності;
 • Розробка дистанційного курсу «Креативне підприємництво»;
 • Підготовка наукових робіт, орієнтованих на публікації у наукових журналах;
 • Організація та проведення Creative Spark Bootcamp для учасників проекту;
 • Запуск Creative Business Hub на базі Полтавського університету економіки і торгівлі;
 • Проведення відбору, меторської підтримки учасників міжнародного конкурсу Big Igea Challenge 2021!

В цьому році команда Creative Spark Poltava стала національним програмним чемпіоном та буде преставляти інтереси Прогами та співпрацюватиме з Британською Радою в напрямку формування і підсилення мережі партнерів. Це можливість для партнерів Creative Spark бути  виконавцями не лише окремих проектів на місцях, а й попрацювати з мережею для синхронізації усіх інституцій.

Отрманий досвід від британських партнерів  надихає на впровадження успішних практик в Україні. Участь у Програмі дозволяє долучитися до великої міжнародної мережі, що може сприяти змінами в сфері креативних індустрій.

Участь у програмі «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme»

 • для студентів – це унікальний шанс набути знання від провідних українських і британських експертів та отримати підтримку для започаткування власної справи!
 • для викладачів – це можливість перейняти досвід від британських колег та впровадити нові підходи в освітній процес!
 • для підприємців – це можливість отримати нові актуальні знання від експертів безкоштовно. 
 • для Полтавського університету економіки і торгівлі – це черговий доказ міжнародного визнання та крок до подальшої інтеграції в міжнародний освітній простір!

Дякуємо Британській раді та Британській раді в Україні за підтримку проекту!

Дякуємо команді розробників проекту за плідну співпрацю, а керівництву Полтавського університету економіки і торгівлі, за підтримку ініціатив!

Твій Creative Spark Poltava

24
БІЛЬШЕ НОВИН