Eng
97

ДРУГИЙ ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ РОБОТОТЕХНІКИ «TETRIX GAMES 2024»: ТЕХНОЛОГІЇ МАЙБУТНЬОГО У ПУЕТ

Цьогоріч Полтавський університет економіки і торгівлі вдруге зібрав молодих талантів на обласному фестивалі робототехніки «TETRIX GAMES 2024». Захід, який уже встиг стати традицією, зібрав учасників із різних куточків області, що змагалися за звання найкращих у майстерності конструювання та програмування роботів. Якщо минулого року фестиваль лише знайомив учасників зі світом робототехніки, то цього року кількість змагань і рівень складності значно зросли, що додало заходу особливого азарту.

Організаторами фестивалю виступили Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавська академія неперервної освіти імені М. Остроградського та відома в Україні компанія «2D3D». Спонсором та технологічним партнером фестивалю виступила компанія «Konsort» – український завод, що виготовляє обладнання для автоматизації виробництва, сортування продуктів та логістики підприємств. Участь у цьогорічних змаганнях узяли 7 команд та 20 індивідуальних учасників.

На фестивалі були представлені такі змагання, як smart-парковка, сортування сміття, футбол роботів, сумо, лабіринт, робо-біатлон, перегони болідів та багато інших. Учасники демонстрували свої розробки у кожному із цих видів змагань, показуючи вміння програмувати точні рухи, ухвалювати «smart» рішення і навіть конкурувати між собою в умовах, максимально наближених до реальних. Особливий інтерес викликали «smart-парковка», футбол та робо-біатлон, які не лише вимагали точності та уваги, але й перевіряли «інтелект» роботів на здатність діяти автономно в умовах, що постійно змінюються.

Змагання з футболу роботів зібрало найгучніші оплески вболівальників та подарувало командам їх непідробні емоції. Глядачі спостерігали за тим, як достатньо великі металеві гравці у футбол обирають стратегію для забиття вирішального гола. Інші команди захопили увагу учасників у категорії сумо, де роботи, використовуючи знахідки інженерів-конструкторів намагалися виштовхнути один одного за межі ігрового кола, демонструючи швидкість та силу, інтегровану в їхньому дизайні.

Робо-біатлон став унікальним видом змагань, оскільки надавав учасникам фестивалю можливість попрацювати із роботами DJI Robomaster S1, які на різних етапах траси змагались у точності, швидкості та влучності.

Організатори зазначили, що «TETRIX GAMES» має на меті не лише розвивати навички в робототехніці, а й сприяти популяризації STEАM-освіти серед молоді. Такий формат змагань допомагає учасникам не лише випробувати свої знання та вміння, але й навчитися працювати в команді, приймати технічні виклики та не боятися помилок.

Полтавський університет економіки і торгівлі активно впроваджує робототехніку не лише на теренах Полтавщини, а й за її межами, адже технології та інновації, доступні в університеті, вже стали невід’ємною частиною сучасного високотехнологічного світу.

Фестиваль завершився врученням нагород, призів від «2D3D» та «Konsort», подяками учасникам і тренерам, які готували команди. Наступного року організатори обіцяють ще більше цікавих конкурсів та технологічних викликів. Командну перемогу здобули «Єноти» з Полтавської гімназії №25 разом із тренером Олександром Чабаном.

«TETRIX GAMES» у Полтавському університеті економіки і торгівлі стає вагомою подією у світі робототехніки України для всіх, хто прагне змінювати світ за допомогою впровадження інноваційних технологій.

БІЛЬШЕ НОВИН