Eng
132

Едукаційний компас «Відкриття шляхів до успішної співпраці ПУЕТ із закладами загальної середньої освіти Полтавської територіальної громади»

Керівники закладів загальної середньої освіти Полтавської територіальної громади на прикладі нашого університету розглянули можливості і переваги співпраці представників шкіл і науковців, а також переймали досвід відпрацювання новітньої стратегії розвитку  закладів освіти. Базою для зустрічі обрали ПУЕТ, оскільки в університеті, завдяки впровадженню інноваційних технологій, створений високотехнологічний освітній простір з потужною матеріально-технічною базою. Саме це і передові практико-орієнтовані освітні програми, за словами доктора історичних наук, професора, ректора Полтавського університету економіки і торгівлі – Олексія Нестулі, дозволяє утримувати лідерські позиції на ринку освітніх послуг України.

«ПУЕТ знаходить можливості для розвитку завдяки впровадженню в освітній процес сучасних освітніх технологій, участі в грантових проєктах, розробці та впровадженню унікальних  освітніх програм».

Для прикладу, у Полтавському університеті економіки і торгівлі нині акредитована і впроваджена єдина в Україні  магістерська програма «Освітня робототехніка», перший в Україні Освітній центр Повітряної робототехніки, унікальний мейкерспейс, лабораторія адитивних технологій, надсучасні лабораторії мікробіології,  харчових виробництв, робототехніки, тренінгові центри.  Єдиний на теренах області приватний заклад вищої освіти, ПУЕТ активно розвивається за рахунок впровадження сучасних технологій, а не  субвенцій з державного бюджету.

Також в університеті діють соціально орієнтовані проєкти, спрямовані на підтримку ветеранів і ветеранок російсько-української війни та їхніх родин, внутрішньо переміщених осіб, навчання людей поважного віку. Для виховання успішної різнобічно розвиненої особистості, вважає Олексій Нестуля, крім профільних предметів, молодь потрібно залучати до волонтерських програм. Така стратегія нині є найоптимальнішою, – вважає заступниця Полтавського міського голови Леся Марталішвілі.

«У ПУЕТ ми побачили прекрасний приклад, як навчальний заклад, не чекаючи фінансової допомоги зі сторони, приймає рішення, знаходить партнерську підтримку, яка б допомогла відшукати резерви для розвитку в сучасних умовах».

Учасники Едукаційного компасу обговорили співпрацю в сфері наукових досліджень МАН України, інноваційних технологій, освітньо-професійних можливостей та розкриття лідерського потенціалу учнівської молоді, співпрацю учнівського та студентського самоврядувань, ознайомилися з матеріально-технічною базою, змогли самі протестувати деякі з новітніх технологій і навіть пілотували навчальні дрони.  

В рамках зустрічі відбулося підписання меморандуму про співробітництво між  Полтавським університетом економіки і торгівлі, Департаментом освіти Полтавської міської ради та Громадською організацією «Міська асоціація керівників закладів освіти «Співдружність».

Меморандум передбачає обмін досвідом роботи щодо інноваційних освітніх технологій, проведення спільних заходів різного спрямування для учнів та педагогів закладів освіти Полтавської територіальної громади, впровадження освітніх інновацій, реалізацію спільних освітніх, просвітницьких та наукових проєктів і програм для розвитку учнівської молоді, обмін досвідом щодо реалізації концепції навчання впродовж життя та освіти дорослих.

70
БІЛЬШЕ НОВИН