Eng
65

Конструктивний діалог: традиційні зустрічі ректора зі студентами

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися традиційні зустрічі ректора зі студентами денної та заочно-дистанційної форм навчання. Відкритий діалог ректора зі студентами є одним із найефективніших механізмів співпраці в напрямку розвитку діяльності університету у сфері освіти. В ході таких зустрічей студенти можуть обговорювати будь-які теми – від освітніх до побутових. Адже освітня  політика ПУЕТ – демократична і студентоцентрична. За словами доктора історичних наук, професора, ректора університету – Олексія Нестулі, таке спілкування зі студентами є не лише джерелом унікальної інформації, індикатором довіри, а й можливістю дійти консенсусу у вирішенні багатьох проблем здобувачів вищої освіти.

Протягом двох днів зустрічі відбувалися в офлайн та онлайн форматах задля максимального охоплення здобувачів вищої освіти. Ректор ПУЕТ Олексій Нестуля розпочав з надзвичайно актуальної теми – в якій системі координат нині перебуваємо ми усі, що відбувається зі світом та в Україні в сенсі суспільно-політичних і культурологічних процесів. Олексій Олексійович наголосив, що сьогодні молодь готова вирішувати складні багатофакторні завдання, демонструючи високий рівень IQ, розвинутий емоційний інтелект, навички лідерів. Інформаційні технології дозволяють оперувати величезними обсягами даних, але ми набагато менше приділяємо уваги аналізу фактів і подій, їх відслідковуванню і порівнянню. А саме під час аналітичної роботи розвивається інтелект. Тому, період навчання в університеті має стати значним поштовхом у підвищенні інтелекту. Таким чином, сформувавши у молодої людини готовність брати відповідальність за своє майбутнє.

Ще одна тенденція сучасності, про яку говорили під час зустрічі – індивідуалізація життя. Тенденція індивідуалізації особистості перетворилася в тренд, у звичний спосіб життя. Але мало хто з молодих людей усвідомлюють, що, коли ми одні – то набагато вразливіші перед інституціями. І ось тут вже йдеться про протиріччя між демократією і тиранією. Нинішні війни не стільки за ресурси, а більше про утвердження нового світового порядку. Але ті, хто розв’язав російсько-українську війну, не врахували ступінь спроможності українців до об’єднаного спротиву. Але Україна на боці демократичного світу і вона не програє цю боротьбу. Ми живемо у період, коли кожен має усвідомити відповідальність за свою долю і майбутнє країни.

Одне з найнагальніших питань, що цікавило студентів – чи буде у наступному семестрі навчання офлайн. Ректор університету наголосив, що, завдяки технічній модернізації та купівлі потужних дизельних генераторів, ПУЕТ максимально готовий до здійснення освітнього процесу навіть в умовах відсутності централізованого постачання електроенергії. Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі зможуть вчасно розпочати і завершити навчальні семестри. Здобувачі освіти залишились вельми задоволені, що освітній процес не перериватиметься навіть за умови перебоїв з постачанням електроенергії. На зустрічі також обговорили – якому формату навчання надають перевагу здобувачі вищої освіти.

Говорили також про те, чому МОН рекомендує розпочати наступний навчальний рік у серпні, чи буде тепло взимку у студмістечку. Олексій Олексійович запевнив студентів у спроможності університету забезпечити комфортні умови для навчання та наголосив, що до 30 листопада в університеті мають завершити перший семестр наступного навчального року. Іспити та заліки можливі онлайн. На відміну від більшості державних ЗВО, наступного року у нас тривалість літніх канікул практично не скорочуватимуть.

Одна з топ тем для студентської молоді – академічна мобільність. Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі мають змогу за програмами обмінів навчатися у найпрестижніших університетах Європи та проходити міжнародні професійні стажування. Старшокурсники також активно цікавилися можливістю  виїзду за кордон на навчання до університетів партнерів ПУЕТ та виробничу практику.

Також ректор ПУЕТ Олексій Олексійович Нестуля подякував студентам за активну громадську позицію та волонтерську допомогу в реалізації благодійних проєктів, спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб і ветеранів російсько-української війни та членів їхніх родин. Йдеться, насамперед, про гуманітарну, психологічну, соціальну та юридичну допомогу уряду Японії та МЗС Німеччини, реалізовані університетом спільно з ГО «Центр освіти дорослих  Полтавщини». Також Олексій Нестуля анонсував, що з 1 серпня цього року в ПУЕТ стартує реалізація американського проєкту, пов’язаного з харчовими технологіями, рітейлом та готельно-ресторанною справою. Це будуть короткотермінові курси для студентів, ветеранів, ВПО та тих, хто планує навчання у ПУЕТ.

Завершуючи зустріч, ректор ПУЕТ Олексій Нестуля подякував студентам за відвертий діалог, плідну розмову. Адже завдяки відвертій комунікації вибудовуються подальші напрямки щодо поліпшення освітнього середовища  університету та висловив сподівання, що і наступні діалоги будуть таким ж жвавими та відвертими.

 Пресслужба ПУЕТ

1784
БІЛЬШЕ НОВИН