Eng
31

Моніторинг умов розміщення ВПО в ПУЕТ

10 липня 2024 року виконуючий обов’язки начальника Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської обласної військової адміністрації Сергій Апряткін разом із відповідальними співробітниками управління відвідав університет з метою ознайомитися з його роботою з підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Про історію цього важливого напрямку роботи університету та основні її напрямки грунтовно розповів ректор Олексій  Нестуля. Він, зокрема, наголосив, що підтримку вимушеним переселенцям ПУЕТ надає з 2014 року, коли до штату його співробітників були зараховані викладачі з університетів Криму, Донецької та Луганської областей.  У 2015 році ПУЕТ прийняв два структурні підрозділи Луганського національного університету імені Шевченка, поселивши до гуртожитків 56 викладачів та понад 300 студентів.

Так що не випадково вже 24 лютого 2022 року колеги з ЛНУ знову звернулися за допомогою до ПУЕТівців. Всього ж до середини 2022 року в гуртожитках університету короткотерміновий прихисток отримали понад 5000 біженців із Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Донецької, Харківської, Луганської та Сумської областей. 450 з них залишились на тривале проживання в статусі ВПО. Сьогодні університет опікується близько 300-ми внутрішньо переміщеними особами.

Проректорка з адміністративної роботи ПУЕТ Наталія Соколенко познайомила співробітників управління з умовами проживання ВПО у кімнатах гуртожитків, відремонтованими за підтримки Червоного Хреста Канади душовими  й кухнями гуртожитку №1, якими користуються переселенці. Відвідали гості й кімнату відпочинку, комп’ютерні класи, дитячу кімнату, облаштовані для ВПО за підтримки низки благодійних організацій.

І скрізь чули слова вдячності за небайдужість до їх долі з боку університету, його співробітників і студентів. І не лише за гуманітарну та матеріальну підтримку. А й можливість пройти соціально-психологічну реабілітацію та отримати необхідні знання для професійного розвитку й працевлаштування в рамках реалізації на базі університету ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» (керівник Світлана Нестуля) проєкту «Допомога в засобах реабілітації та налагодженні повноцінного життя для ВПО в Україні» (керівник  Ольга Стефанюк), які фінансуються урядом Японії та SVA.

БІЛЬШЕ НОВИН