Eng
76

Мови програмування для ІТ-студентів ПУЕТ

За даними порталу rabota.ua [1] (порталу з пошуку роботи, лідера з інтенернет-рекрутингу в Україні) та опитувань українських програмістів [2], до четвірки найбільш запитуваних мов програмування входять: Java, С#, PHP та С++.

Студенти напряму «Інформатика» (а з нового навчального року спеціальність отримує назву «Комп’ютерні науки та інформаційні технології») мають усі можливості для вивчення популярних мов програмування.

Мову програмування Java ІТ-студенти починають вивчати вже на першому курсі в рамках двохсеместрової дисципліни «Програмування» і продовжують використовувати в дисциплінах «Сучасні парадигми програмування» та «Платформи корпоративних інформаційних систем».

Мову С++ студенти вивчають на другому курсі у третьому семестрі в рамках дисципліни «Програмування».

Об’єктно-орієнтовану мову С#  – починають вивчати на другому курсі в четвертому семестрі в рамках дисципліни «Програмування»; удосконалюють навики, працюючи над курсовим проектом із цієї дисципліни; закріплюють знання під час навчальної практики з програмування в кінці другого курсу, продовжують використовувати під час вивчення дисциплін «Обчислювальні методи» та «Платформи корпоративних інформаційних систем».

Мову веб-програмування PHP – розпочинають вивчати на третьому курсі в рамках дисципліни «Програмування та підтримка веб-застосувань» і закріплюють під час виконання курсового проекту з цієї дисципліни. Використовують під час вивчення дисципліни «Платформи корпоративних інформаційних систем».

Улюблену (за вибором студента) мову програмування використовують під час вивчення дисциплін:

  • «Проектування програмних систем»,
  • «Інтелектуальні інформаційні системи»,
  • «Розподілені інформаційні аналітичні системи»,
  • «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки»,
  • «Комп’ютерний аналіз статистичних даних»,
  • «Моделювання економічних, екологічних і соціальних процесів»,

а також під час виконання:

  • курсових проектів із різних дисциплін,
  • курсових проектів із фаху на четвертому та п’ятому курсах,
  • бакалаврських і магістерських робіт,
  • наукових робіт.

Портал з пошуку роботи rabota.ua та сайт спільноти українських програмістів dou.ua наводять статистику заробітних плат розробників [3, 4].

Зокрема, у [4] можна проаналізувати розмір заробітної плати в певному місті або по Україні в цілому залежно від мови програмування, посади та досвіду роботи.

Інформація для цих мов програмування (середньомісячні по Україні зарплати) для молодшого програміста за грудень 2015 р. подана нижче в таблиці.

Мова програмуванняСередня заробітна плата (за місяць)Розмір заробітної плати (за місяць)Кількість анкет, що брали участь в опитуванні
Java600 $400–800 $287
С++700 $490–1000 $40
С#600 $400–851 $160
PHP400 $250–600 $171

Отже, ІТ-студенти ПУЕТ мають широкі можливості для вивчення найактуальніших технологій програмування та отримування високої заробітної плати!

Рівень заробітної плати програмістів показує, що гроші, вкладені в оплату за навчання, швидко окупляться!

Наприклад, якщо зарплата становить 400 $ (станом на червень 2016 р. – це 10 000 грн), а оплата за навчання на бакалавраті на спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» на (2016–17 н. р.) за рік становить 8 700 грн, то студент сплачує за чотири роки 34 800 грн, і ця сума окупається за 4 місяці роботи! При цьому підробляти студент може вже з другого курсу.

Розрахунки показують, що можна навіть сміливо брати кредит у банку на навчання, оскільки оплата за навчання швидко окупляється!

Запрошуємо абітурієнтів на навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» за денною, заочною або заочно-дистанційною формою навчання або для отримання другої вищої освіти!

[1] – http://ain.ua/2016/03/31/641152

[2] – https://dou.ua/lenta/articles/language-rating-jan-2014/

[3] – http://ain.ua/2016/04/05/641854

[4] – https://jobs.dou.ua/salaries/

БІЛЬШЕ НОВИН