Eng
34

Національно-патріотичне виховання – невід’ємна складова підготовки здобувачів вищої освіти

Зустрічі здобувачів вищої освіти Полтавського університету економіки і торгівлі з воїнами російсько-української війни допомагають молоді глибше зрозуміти події новітньої історії України та усвідомити ціну нашої незалежності.

Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі зустрілися з представниками Третьої окремої штурмової бригади Збройних сил України та представником молодіжної організації “Центурія”. Воїни 3 ОШБр розповіли присутнім про етапи створення та бойові звитяги підрозділу, який з перших годин повномасштабного вторгнення, спочатку як загін ТрО, захищав Київ та Київщину. 3-тя ОШБр воювала на Запорізькому напрямку, звільняла Херсонщину, обороняла Бахмут, підсилювала українські підрозділи в Авдіївці.

«Молодь має знати про тих, хто нині боронить нашу Батьківщину від ворога та звільняє наші території від загарбників. Такі зустрічі є важливим елементом формування національної свідомості молоді та готовності до щоденного спротиву агресору»,– наголошує проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, Олександр Манжура.

Форматом зустрічі між воїнами і студентами обрали відкриту дискусію. Тобто молодь могла ставити будь-які питання військовим. Присутніх цікавили практично всі аспекти служби в підрозділі. Найактивніше присутні комунікували з 21-річним воїном з позивним «Гац», який боронить Україну від загарбників вже третій рік.

«Я воюю за збереження української Нації. Можна відбудувати Харків, Маріуполь, заводи, розмінувати і знову засіяти поля. Але ніхто не воскресить загиблих – тих, які мали б нести українську ідею світові. Тому, ми маємо навчитися захищати своє життя», – підкреслює молодий військовий.

Гості презентували можливості навчального центру бригади, розповівши про 7-денний вишкіл під керівництвом досвідчених інструкторів та діяльність патронатної служби підрозділу. Найбільше студентів і студенток зацікавила можливість опанувати навички з тактичної медицини. Адже в умовах війни кожен з нас може опинитися на місці пожежі, вибуху чи нападу озброєних злочинців. Юлія Луценко, студентка 1 курсу ОП «Управління персоналом міжнародних корпорацій» ПУЕТ вважає, що усім нам варто навчитися грамотно діяти в умовах воєнного стану:

«Під час сьогоднішньої зустрічі я дізналася багато важливої інформації – як поводитися під час надзвичайних ситуацій, як надати допомогу в разі травмування собі та тим, хто поряд. І для мене особливо цінне те, що нам це розповідали і демонстрували люди, які були у бойових умовах. Думаю навіть піти до навчального центру 3 ОШБр, щоб пройти вишкіл».

Одногрупниця Юлії – Вероніка Кабашник згодна з подругою і наголошує, що нині потрібно бути готовою до будь-яких ситуацій. Навіть, якщо перебуваємо у глибокому тилу.

«Я і раніше цікавилася навичками домедичної допомоги – щось читала в інтернеті, а щось вивчила ще на заняттях у школі. Але така зустріч, як сьогодні – це набагато цікавіше».

Ми вдячні сьогоднішнім гостям за цікаве і, безумовно, важливе спілкування. Низький уклін усім нашим Захисникам і Захисницям за їхню відданість Україні та готовність захищати нашу землю. Разом створюємо сильну націю!