Eng

83

Операторів ринку харчових продуктів навчали впровадженню системи НАССР

20 жовтня відбувся онлайн-форум «Упровадження системи НАССР для операторів ринку харчових продуктів». Для проведення заходу було використано дистанційну платформу zoom.

Цей захід реалізований у рамках Марафону підтримки підприємництва за сприяння Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради в рамках реалізації Програми «Бізнес-Влада-Наука».

Захід спрямований на операторів ринку харчових продуктів (агропродовольчі ринки, заклади громадського харчування, торговельні підприємства, виробників) із метою ознайомлення учасників із практичними аспектами впровадження системи НАССР. До заходу приєдналися понад 100 представників малого та середнього підприємництва – оператору ринку харчової продукції з Полтави та регіонів України.

Згідно із Законом України №771 «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку харчових продуктів зобов’язані впровадити систему НАССР. На семінарі учасники отримали роз’яснення положень харчового законодавства, практичну допомогу в розробленні документації для впровадження системи НАССР, дізналися про перевірки. 

Захід розпочався з вітального слова директорки Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Віти Клименко, яка зазначила про важливість співпраці міської ради з бізнесом та академічним сектором.

Серед спікерів:

  • Владислав Веремеєнко, голова Асоціації з інтеграції НАССР в Україні;
  • Наталія Катеренчук, головна спеціалістка відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській обл.;
  • Вікторія Облак, засновниця власного бренду «ФАБРИКА РЕШЕНИЙ», консультант із упровадження системи НАССР та систем ISO 22000, ISO 9001.

Після презентацій відбулася Q&A сесія, під час якої учасники мали змогу поставити питання кожному експерту.

Модераторами заходу  були Аліна Ткаченко, директорка Інституту бізнесу та сучасних технологій, та Інна Пахомова, директорка Інституту проєктів та інновацій.

Друга частина заходу – суто практична. Учасники були об’єднані в zoom-кабінети для воркшопу «Розроблення документації за системою НАССР». Модераторами заходу були консультанти з упровадження системи НАССР, працівники Полтавського університету економіки і торгівлі – директорка Інституту бізнесу та сучасних технологій, керівник науково-тренінгової лабораторії «Школа НАССР ПУЕТ» Аліна Ткаченко, доцентка кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Олена Горячова, старша викладачка кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Світлана  Рибакова.

Експертами Школи НАССП ПУЕТ було розроблено робочі зошити, які містили відповідні шаблони, необхідні для впровадження системи НАССР, тому учасники мали змогу практично попрацювати з відповідною документацією.

Після семінару експерти та організатори отримали зворотній зв’язок від учасників. Для всіх зареєстрованих учасників передбачені інформаційні матеріали, електронний робочий зошит із розробки документації для впровадження системи НАССР та сертифікат після закінчення заходу.

БІЛЬШЕ НОВИН