Eng
66

Полтавський університет економіки і торгівлі долучився до проекту Британської Ради Creative Spark: програма підтримки підприємництва в системі освіти

Creative Spark – п’ятирічна ініціатива, спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах (за підтримки Великої Британії): Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії. Так, Україну представляють лише 10 проектів. 

З метою підтримки реформи вищої освіти та зниження рівня безробіття в семи країнах, де реалізується програма Creative Spark, ми звернемося до досвіду Великої Британії в галузі підприємницької освіти.

2–4 вересня 2019 року відбулася Creative Spark Oxford Conference (м. Оксфорд, Велика Британія), куди були запрошені всі партнери програми. Участь у конференції взяли директор Інституту проектів та інновацій Інна Пахомова та доцент кафедри маркетингу Олександр Устьян, який є розробником і координатором проекту.

Конференція, організована Британською Радою, відбувалася на базі Queens College та Wadham College, які входять до системи Оксфордського університету.

Програма заходу складалася із двох робочих днів та нетворкінгу. Мета заходу – неформальне спілкування, отримання нових партнерств для співпраці, що дозволить забезпечити сталість проекту й довготривалий вплив.

Перший день конференції був присвячений обговоренню:

  • результатів реалізації проектів першого року та планування проектної діяльності другого року;
  • презентації конкурсу стартапів Big Idea Challenge від Лондонського Метрополітан Університету. Перегляд результатів конкурсу Video Pitch – команд національних переможців  та знайомство з чемпіонами, які також були запрошені на конференцію;
  • викликів і можливостей програми для університетів та учасників;
  • висновків від експертної групи за результатами реалізації першого року програми, впливу проекту й рекомендацій щодо подальших дій національним командам.

Програмою конференції було передбачено проведення трьох панельних дискусій:

  1. Навчання і розвиток підприємницьких навичок у Creative Spark. Під час дискусії було презентовано досвід реалізації програми першого року в Україні, Вірменії та Грузії й визначені діючі моделі підприємницької освіти для молодих підприємців, а також підходи до розвитку жіночого підприємництва.
  2. Запуск онлайн-програм з англійської мови, де було презентовано найкращі практики  вивчення англійської у програмі Creative Spark і надані пропозиції щодо нових підходів навчання  другого року.
  3. Молоді підприємці з Великобританії: порівняльний аналіз для старту бізнесу. Презентовано чотири історії молодих підприємців щодо відкриття і розвитку бізнесу у Британії.

Увечері першого дня був передбачений офіційний прийом у лорда Макдональда (директора коледжу Wadham) і церемонія нагородження Creative Spark Big Idea Challenge.

Це міжнародний конкурс відео-пітчів, у якому взяли участь студенти з університетів-учасників програми Британської Ради Creative Spark та молоді підприємці. Ця програма підтримує створення партнерств між українськими та британськими університетами, які реалізують спільні програми з навчання підприємництву. Конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge заохочує молодих людей із країн-учасниць програми розробити інноваційний «стартап» і розповісти про це світові.

Три категорії конкурсу надають усім ідеям рівні шанси – не важливо, чи думаєте ви про велике підприємство, дивовижний творчий проект або просто намагаєтеся зробити світ кращим. Конкурсом було передбачено визначення переможця загального конкурсу та переможців за категоріями: цифрові технології; соціальний вплив; креативність. Переможцями на міжнародному рівні стали дві  команди з України, які здобули перемогу  у трьох номінаціях!

Переможець категорії соціальних проектів і переможець онлайн-голосування – проект «Дизайнерські вироби з перероблених текстильних відходів» Тамари Устенко, номі­нований Київським національним університетом технологій та дизайну. За перемогу команда проекту отримала пакет менторської підтримки  від британських експертів і 2 000 фунтів на розвиток ідеї  та можливість представити Україну на міжнародному фіналі конкурсу Big Idea Challenge у Великобританії.

Міжнародний чемпіон і переможець категорії технологічних проектів – подушка PiPillow, яку розробили Олександр Шиманко, Андрій Жиденко та Сергій Дмитренок. Цей гаджет допомагає покращити якість сну. Проект номінований Tech StartUp School. Команда проекту отримала 3 000 фунтів на продовження розробок і стажування в London Metropolitan University.

Другий день присвячений роботі національних команд щодо реалізації проекту. Програмою було перебачено проведення трьох воркшопів:

  1. Розвиток національної політики – як програму можна впровадити та імплементувати в національну політику.
  2. Сталість розвитку й розбудова партнерства – як можна забезпечити роботу та довготерміновий вплив проекту.
  3. Інновації у програмі – як інновації та ідеї можна впровадити у програму на національному рівні.

Національні команди презентували напрацювання, які були прокоментовані британськими експертами.

Проект Британської Ради Creative Spark дає можливість розвивати креативні індустрії в Україні, вивчати досвід британських університетів, розширювати партнерство з метою реалізації спільних проектів.

БІЛЬШЕ НОВИН