Eng

22

ПУЕТ – Колиска успішних підприємців

Напередодні Всесвітнього Дня мікро-, малих та середніх підприємств (27 червня 2021 року) ми завітали до Полтавського університету економіки і торгівлі, що вже 60 років готує фахівців у сфері підприємництва, та взяли інтерв’ю в керівника Молодіжного бізнес-центру І. Юрка.

– Пане Ігорю, чому Організація Об’єднаних Націй ініціювала святкування такого дня?

До числа таких підприємств входять ті, що є основою економіки більшості країн світу. Вони створюють робочі місця для найбільш вразливих груп населення, відіграють вирішальну роль у справі забезпечення економічного розвитку.

Чи потребує країна фахівців у сфері економіки та підприємництва? Останнім часом прийнято говорити, що ринок праці ними перенасичений.

– Щороку я спостерігаю ситуацію, коли підприємці, керівники та провідні менеджери підприємств заходять у наші аудиторії зі словами: «Шукаю собі…» і далі за потребою: логіста, експерта, митного брокера, маркетолога, SMM-менеджера, аудитора, фінансиста. Знаєте в чому парадокс? У тому, що знайти креативного, здатного ефективно працювати в команді, який має потрібні сучасному бізнесу softskills, дуже нелегко. Таких шукають, цінять, беруть на роботу ще на молодших курсах.

– На вашу думку, на кого варто вчитися?

– Вчитися треба тому, до чого душа лежить. В Інтернеті багато аналітичних статей, що прогнозують потреби у спеціалістах у майбутньому, почитайте та дійте відповідно до ваших прагнень.

Зі свого боку скажу, в ПУЕТ є унікальні для України освітні програми: «Підприємництво, торгівля та логістика», «Публічні закупівлі», «Експертиза та митна справа», «Митна справа в міжнародній торгівлі», «Цифрова економіка», «Інтернет-маркетинг».

Співпраця з роботодавцями, закордонними університетами-партнерами та наш досвід спонукає на щорічний перегляд змісту освітніх програм, тобто ми постійно рухаємось вперед!

– Як можна відчути себе в ролі підприємця?

– Учні шкіл можуть узяти участь у Чемпіонаті області з підприємництва «Крок до бізнесу!», що всьоме проходив цього року. Для наших студентів працюють Полтавський обласний бізнес-інкубатор, Молодіжний бізнес-центр, StartUp CLUB PUET.

ПУЕТ – основний майданчик для бізнес-тренінгів, форумів, нетворкінгів. На його базі реалізовуються спільні проєкти: «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у системі освіти» (Університет Портсмуту), «Проєкти підтримки та розвитку підприємництва» (за підтримки ЄБРР), «День кар’єри ЄС» (за підтримки Представництва ЄС в Україні) та численні проєкти за програмою Еразмус+ Жан Моне.

Починаючи з першого курсу, наші студенти навчаються «Проєктному менеджменту», «Підприємництву» та «Основам лідерства» не лише в рамках своїх дисциплін. Вони виїздять у 2-3-денні літні та зимові тренінгові табори з повним зануренням, де з ними працюють відомі успішні ментори-бізнесмени. 

Усе це сприяє досягненню особистого успіху кожного випускника. Ми пишаємося плеядою випускників – успішних бізнесменів, зокрема за версією Forbes.

Газета “Приватний підприємець”

Інтернет-видання «Полтавщина»

Інтернет-видання Zmi.ck.ua

Інформаційна агенція CBN – Центральноукраїнське бюро новин (Central Ukrainian Bureau of News).

68
БІЛЬШЕ НОВИН