Eng
869

Різдвяний благодійний концерт на підтримку ЗСУ в ПУЕТ

У переддень Різдва у Полтавському університеті економіки і торгівлі слухали виступ міського духового оркестру «Полтава» та збирали пожертви на ЗСУ.

Цього року більшість українців вперше за багато десятиліть святкуватимуть Різдво Христове 25 грудня. В країні, де триває жорстока кровопролитна війна, будь-яке свято радше привід замислитися над тим – що ми в тилу робимо для Перемоги. Студентська та академічна спільноти, працівники Полтавського університету економіки і торгівлі, наші друзі та партнери вирішили не відступати від традицій волонтерства і різдвяні свята відзначити черговим благодійним збором на користь Збройних сил України. А приводом для зустрічі в ПУЕТі слугував концерт міського духового оркестру «Полтава», під керівництвом заслуженого артиста України, Едуарда Головашича.

«Ця програма в рамках проєкту «Мистецтво заради миру, заради Перемоги». Тематика творів – різдвяна та новорічна. Пролунали різдвяні твори європейського масштабу, які відомі практично в усьому світі. На приклад, «Санта Бебі», «Санта Клаус іде у ваше місто», музика Френка Сінатри. А з  наших українських авторів була пісня «Чай удвох» – прем’єра в Полтаві, пісні Гайтани, Олександра Пономарьова. Також ми виконали хіт «Доброго вечора, ми з України!». А пісня «Воїни світла» в українському перекладі дуже полюбилася нашим військовим. Коли даємо концерти у військових частинах, то бійці її дуже позитивно сприймають. Хоч вона не українська, але переклад дуже вдалий. Сьогодні слухачі мали змогу насолоджуватися прекрасними голосами наших солістів – Віктора Щербакова та Анни Богданової.

Вкотре переконався, що такі Різдвяні концерти потрібні. У багатьох наших співвітчизників є свої, не завжди позитивні, враження від сьогодення – не сприйняття подій, цінностей. А ті, які прийшли на концерт, вони хоч трішки, але замислюються над тим, що почули зі сцени. Слухаючи ці пісні, переживають разом з нами тематику цих пісень. Тому, у нас багато різноманітних концертних програм в рамках проєкту «Мистецтво заради миру». Свого часу ми також багато концертів давали для внутрішньо переміщених осіб, закриті концерти для військових. Це і є сенс таких виступів, коли бійці нам дякують за виступ і говорять, що завдяки музиці вони розуміють, заради чого вони там. Сила музики – величезна!», – вважає Едуард Головашич, заслужений артист України, художній керівник, диригент міського духового оркестру «Полтава».

Музика віртуозів своєї справи – музикантів і співаків міського духового оркестру «Полтава» об’єднує, що так важливо, особливо в часи війни.

«З єдності виростає сила. І цей захід він був саме нагадуванням цієї простої істини. Історія українського народу – не раз демонструвала, що коли ми об’єднувалися, то перемагали. Коли сіяли розбрат між нами, ми втрачали державність, мову, культуру. Тому, у нас іншого виходу немає, як плекати єдність. І наш благодійний концерт – про це. А оркестр «Полтава» – справжня перлина, існування якої не можна ставити під сумнів навіть в умовах війни. Адже те, що він робить для підняття відчуття духу, це особливий талант митців, яким володіють далеко не всі», – резюмує Олексій Нестуля, доктор історичних наук, професор, ректор ПУЕТ.

Музика – потужна сила, яка єднає, надихає і підтримує. Тому, такі заходи вкрай потрібні. Про це говорять глядачі концертної програми.

Тетяна Кошельник: «Надзвичайно  сподобався цей концерт! Навіть в такі важкі часи потрібно відволікатися на прекрасне – щоб розуміти, за ради чого ми живемо, за що воюють наші хлопці. Правильно, що студенти організували збір пожертв для ЗСУ».

Віра Васил’єва: «Концерт сподобався, додав трішки святкового настрою. А то дуже важко за всіма проблемами знайти привід порадіти. Тим більш, що я музику люблю. А наш оркестр «Полтава» – то справжні віртуози. Кілька годин концерту додали кілька місяців життя. Дякую організаторам!»

Благодійні пожертви, зібрані під час концерту, направлять на підтримку підрозділу «Кракен» Збройних сил України.

У переддень Різдва Христового Полтавський університет економіки і торгівлі щиро вітає усіх зі святом! Добра в серцях і Перемоги!

БІЛЬШЕ НОВИН