Eng
175

Студентська рада ПУЕТ об’єднує і ділиться досвідом з представниками учнівського самоврядування Полтавської громади

Полтавський університет економіки і торгівлі об’єднав представників шкільного самоврядування закладів освіти Полтавської територіальної громади. Співпраця студентів і учнів передбачає створення і втілення спільних освітніх, наукових, соціальних і творчих проєктів. Ідея такої синергії закладів середньої освіти громади і ПУЕТ народилася 14 березня цього року, під час проведення в університеті Едукаційного компасу. Тоді керівникам місцевих шкіл, ліцеїв і гімназій, серед іншого, презентували досягнення студентського самоврядування та молодіжного руху Полтавського університету економіки і торгівлі.

«Більшість проєктних ініціатив, заходів, спрямованих на розвиток молоді, у нас готують студенти. Тому, маємо багато успішних кейсів, якими радо поділимося з партнерами. Як університет, ми позиціонуємо свою відкритість для усіх категорій нашої (і не тільки) громади. Завжди раді бачити в наших стінах учнівську молодь»,  – розпочав зустріч проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, Олександр Манжура.

Студентські роки – цікавий і насичений яскравими подіями період життя. Від студентського самоврядування залежить наскільки будуть залучені до   участі в різних заходах здобувачі вищої освіти. Як об’єднати колектив навколо ідеї, а потім її втілити, ділилася власними напрацюваннями голова Студентської ради Навчально-наукового Інституту денної освіти ПУЕТ – Діна Сичук. На її думку, головне –  правильне планування і розподіл обов’язків.

«Ми зможемо навчити молодь, як конструктивно керувати проєктами, проводити масові заходи на їхній базі та в стінах нашого університету, долучати до тренінгів. Це – додаткова комунікація, що буде корисна і цікава», – зазначила Діна Сичук.

Молодь має використати усі можливості розвиватися у науковому, культурному, волонтерському та інших напрямках. Нині, вважає голова Студентської ради ПУЕТ – Антон Філіпповський, ці знання є актуальними. А головне – подобається студентам і школярам. Антон продемонстрував присутнім кейс-методи з просування найсміливіших ідей.

«Треба відстоювати своє право на впровадження нових напрямків діяльності. Адже інколи молодь не готова до того, щоб самостійно організовувати і проводити масштабні заходи, писати грантові заявки та реалізовувати проєкти. Ми вже створили загальний чат, в якому спілкуватимемося з представниками шкільного самоврядування і плануватимемо спільні заходи», – розповів Антон Філіпповський.

Під час зустрічі лунає сигнал повітряної тривоги. Учасники переходять до укриття, де спілкування продовжується. Щоб перша зустріч представників учнівського самоврядування і Студентської ради університету була максимально продуктивна, організатори, крім знайомства і обговорення майбутніх спільних проєктів, запропонували присутнім пройти тренінг з основ лідерства «Як ставити і досягати цілі». Викладачка кафедри педагогіки та суспільних наук,  тренерка Навчально-наукового Інституту лідерства ПУЕТ – Ксенія Пивоварська, вважає такі навички запорукою успіху будь-якої справи. 

Після навчання представники шкільного самоврядування оглянули простір Студентської ради ПУЕТ та домовилися про тему наступної зустрічі.

Прошу поділитися враженнями від зустрічі представницю учнівського самоврядування КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області» – Ганну Лиховид:

«Мені дуже сподобалося – дуже приємні студенти, які нам розповідали про діяльність студентського самоврядування у ПУЕТ. Цікавий тренінг про те, як правильно планувати мету і досягати цілей. Обов’язково скористаюся цими порадами».

До нашої бесіди приєднуються учениці КЗ ««Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24 Полтавської міської ради Полтавської області» Ганна Байбара, Ярослава Передерій, Катерина Жеребець.

Ганна Байбара:

«Цікаве і невимушене спілкування. Запам’яталися цікаві розповіді представників Студентської ради ПУЕТ з конкретними прикладами, як організовувати різні заходи. Мені дуже сподобалася ідея допомоги притулку для тварин».

Ярослава Передерій:

«Я б із задоволенням співпрацювала з представниками саме цієї Студентської ради. Ідеї, які нам пропонували щодо проведення заходів – просто фантастичні! Мені, наприклад, близькі гуртки танців, вокалу і театральний. Навіть не уявляю, як Діна і Антон встигають все це втілювати. Буду з ними консультуватися – як нашому самоврядуванню встигати стільки цікавих заходів проводити».

Катерина Жеребець:

«Таке живе спілкування надихає. Молодці студенти, що організували цю зустріч. Мене зацікавила розповідь, як згуртовувати учнів, щоб створити театральні гуртки, вокальні. Ми сьогодні обмінялися номерами телефонів, щоб надалі тісніше комунікувати і, можливо, створити міжшкільний проєкт. Оскільки Студентська рада ПУЕТ має вдалий досвід такої діяльності».

За кількістю вдало реалізованих молодіжних проєктів, Студентська рада ПУЕТ – одна з найактивніших у регіоні. Створення і втілення власних навіть найскладніших проєктів – одна зі складових навчання прогресивної освітньої моделі Полтавського університету економіки і торгівлі. ПУЕТ – допомагає втілювати мрії!

64
БІЛЬШЕ НОВИН