Eng
514

У ПУЕТ стартує унікальний проєкт – Бізнес-інкубатор для ветеранів, Захисників України, їхніх родин, студентів та активної молоді

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася, без перебільшення, знакова подія — укладання Меморандуму про партнерство та співробітництво між університетом, Громадською спілкою «Бізнес  Асоціація Захисників України Коловорот Ареїв» (ГС «Базука»), Агенцією регіонального розвитку  Полтавської області «Офіс євроінтеграції» та ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини». Меморандум передбачає створення на базі ПУЕТ бізнес-інкубатора для членів родин полеглих учасників російсько-української війни, Захисників України, їхніх родин, студентів та активної молоді. Для успішної діяльності бізнес-інкубатора, в ПУЕТ запрацює коворкінг центр для роботи підприємців-початківців. Наразі, вже триває підготовка до спільних заходів – семінарів, конференцій, круглих столів, конкурсів. Також в планах – навчання з написання грантових заявок, концепцій, бізнес-планів та їх презентації, надання консалтингових послуг щодо започаткування та розвитку бізнесу. Окрему увагу підписанти Меморандуму приділяють залученню інвестицій та створенню нових підприємств, де засновниками та працівниками будуть ветерани війни, члени їхніх родин, студенти та активна молодь.

Один з підписантів Меморандуму  — Тарас Лелюх свій перший бізнес відкрив ще 20 років тому. Практично всі його тодішні партнери нині захищають Україну. Разом з побратимами він створив ГС «Базука», щоб об’єднати і ветеранів війни, і членів їхніх родин.

ОЛЕКСІЙ НЕСТУЛЯ – д.і.н., професор, ректор ПУЕТ: Сьогодні ми вкотре згуртувалися навколо спільної справи – допомогти тим, хто боронить нашу землю від ворога та їхнім родинам. Полтавський університет економіки і торгівлі для цього має всі можливості – напрацьовані методики створення та втілення в життя бізнес-ідей, технічне забезпечення, коворкінг, досвід залучення грантових коштів та впровадження програм для реалізації соціальних проєктів. А крім цього – у нас є фахівці, які  нададуть професійну допомогу на етапі становлення ветеранського бізнесу. Тож, нехай територія Полтавського університету економіки і торгівлі стане територією успіху ветеранського бізнесу.

ТАРАС ЛЕЛЮХкерівник громадської спілки «Базука»: Коли боєць воює, його дружина може займатися бізнесом. В нашій Спілці було 35 ветеранських бізнесів. Нині діючих залишилося 13. Бо більшість хлопців на війні. Якщо його бізнес буде працювати, йому буде куди повернутися після війни. А працевлаштованість і спорт – найкраща реабілітація для бійців. Якщо цей досвід буде вдалим, подібні бізнес-інкубатори з’являться по всій Україні.

СВІТЛАНА НЕСТУЛЯ — виконавча директорка ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини»: На базі ПУЕТ діє унікальний проєкт – «Університет третього віку». Ми створили Центр освіти дорослих, де надаємо освітні послуги внутрішньо переміщеним особам, людям з ментальними порушеннями. Ми розробили та успішно впроваджуємо методики освіти дорослих людей. Тому, спільно з партнерами зробимо багато для родин наших воїнів.

ВІТА КЛИМЕНКО – директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області  «Офіс євроінтеграції»: Ми маємо досвід написання грантових заявок для відкриття нового бізнесу. Тільки за минулий рік залучили більше 16 мільйонів гривень на розвиток місцевого бізнесу. Нині навчаємо майбутніх власників бізнесу не тільки з Полтавщини, а й з Київської, Сумської та Івано-Франківської областей.

ЮРІЙ МАТВІЄНКО – проректор з науково-педагогічної роботи: Успішна держава – це високотехнологічна держава. Тому, в ПУЕТ багато уваги приділяють підготовці фахівців, які не тільки вміють застосовувати на практиці новітні технології, а й створюють їх. Наш університет перший в Україні відкрив освітню програму «Освітня робототехніка». Сьогодні одна з потреб армії – дрони. Ми можемо не тільки навчати керувати дронами, а й виготовляти їх. Після нашої Перемоги, їх можна буде перепрограмувати для мирного життя – на  агродрони чи для логістичних потреб.

ЯНІНА БАРИБІНА- депутатка Полтавської обласної ради, доцентки кафедри менеджменту ПУЕТ: Цей Проєкт, як на мене, навіть більше соціальний, а не тільки бізнесовий. Адже в ньому закладена потужна ідея — реальна допомога нашим ветеранам і тим, хто нині воює,  їхнім родинам. Тому, зі свого боку, як депутатка, обіцяю, що він буде максимально відображений в соціальних програмах нашої області.

Також своїм досвідом реалізації проєктів у сфері освіти дорослих поділилися: керівник Молодіжного бізнес центру ПУЕТ Ігор Юрко, завідувачка кафедри менеджменту Людмила Шимановська-Діанич, бізнес тренери Ксенія Пивоварська та Олександр Устьян.

Підписанти меморандуму оглянули матеріально-технічну базу університету (тренінгові аудиторії, лабораторії, центр робототехніки) та зустрілися з представниками студентського самоврядування, де обговорили можливості залучення студентської молоді до співпраці.

Разом переможемо!

БІЛЬШЕ НОВИН