Eng

21

Зустріч ІТ-випускників

21 травня 2021 року з нагоди Дня університету та 60-річчя університету відбулась зустріч випускників кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики.

Зустріч відбулась в онлайн-форматі та об’єднала випускників з різних куточків України, які отримали ІТ-фах у ПУЕТ.

1. Ольховська (Трофименко) Олена є випускницею спеціальності Соціальна інформатика 2009 року. Це був перший набір і перший випуск магістрів нашої спеціальності.

Олена згадала, що її загітував на спеціальність декан Вахтін Р. С.

Закінчивши університет, Олена працювала в Навчально-науковому інформаційному центрі, який обслуговує комп’ютерний парк ПУЕТ. Після створення відділу дистанційної освіти перейшла працювати туди, а згодом очолила цей відділ.

За цей час пройшла навчання в аспірантурі ПУЕТ, захистила кан­дидатську дисертацію та отримала ступень кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю Теоретичні основи інформатики та кібернетики.

У жовтні 2020 року. Олена перейшла на посаду заступника директора Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ.

2. Хиль (Малиш) Оксана також є випускницею-магістром із першого набору студентів.

Наразі вона депутатка Решетилівської міської ради восьмого скликання.

Крім цього, обіймає посаду директорки Центру з надання соціальних послуг Решетилівської міської ради. Заклад очолює вже п’ять місяців.

До цього сім років пропрацювала на посаді начальника відділу інформаційно-правового забезпечення районної Решетилівської ради.

За цей час пройшла багато навчань, об’їздила всю Україну, отримала досвід у залученні коштів різних грантових проєктів.

Один з отриманих грантових проєктів «Smart-регіон» був прямо пов’язаний із її фахом. Він передбачав проведення швидкісного інтернету в 10 сіл Решетилівського району.

Оксана відзначила, що ІТ-освіта завжди допомагала їй. Зокрема, вона створила сайт Решетилівської громади, який сама ж і адмініструвала, і який успішно працював багато років.

На посаді директорки Оксана відмітила, що внутрішній документообіг є паперовим, застарілим і незручним, і посприяла в автоматизації процесів. На сьогодні це завдання вже частково виконане. А загалом Центр із надання соціальних послуг усі свої послуги надає через Інтернет.

3. Данилейко Богдана – випускниця спеціальності Соціальна інформатика 2012 року.

На п’ятому курсі почала працювати в дистанційному відділі ПУЕТ, де й залишилась на декілька років. Після цього спробувала себе в маркетингу.

Сьогодні працює вебдизайнером у Києві.

Відмітила тепле та людяне ставлення куратора й викладачів кафедри.

4. Завора Дмитро – випускник спеціальності бакалаврату з «Інформатики» 2012 року.

Дмитро довгий час працював системним адміністратором у компанії «Астра». У 2015 році створив власну вебстудію, яка розробила більше сотні сайтів та вебмагазинів. Після чого перейшов працювати в аутсорсингову

ІТ-компанію, яка працює на США. Також Дмитро співпрацює програмістом з ізраїльською компанією. Крім того, Дмитро має хобі – створює програмне забезпечення для системи «розумний дім» для свого власного будинку.

5. Кліменко Олександр, випускник спеціальності Соціальна інфор­матика 2013 року, з теплом згадав участь в олімпіадах із програмування.

Його спогади підтримав Бурмус Олексій, випускник бакалаврату цієї ж спеціальності 2012 року, а магістратури – 2017 року.

Команда Олександра й Олексія пройшла до фіналу змагань та отримала диплом третього ступеня.

Олександр ще під час навчання почав працювати веброзробником на «Новій пошті» в Полтаві. Компанія була цікава тим, що весь програмний код створювала самостійно.

Потім Олександр працював у різних ІТ-компаніях (продуктових, аутсорсингових), створював свої продукти.

Останні чотири роки працює у швейцарській компанії в Києві. Програмні розробки розраховані тільки на швейцарській ринок. Усі розробники компанії працюють у Києві.

Олександр працює на менеджерській посаді, разом із тим він намагається 50 % часу приділяти й розробці програмного коду.

Відмітив, що компанія ґрунтується на принципах Європейської культури. Це виявляється, наприклад, у тому, що тут слідкують за тим, аби фахівці вчасно брали відпустки.

6. Скворцов Денис, випускник спеціальності Соціальна інформатика 2013 року, працював ІТ-фахівцем у різних компаніях (продуктових, стартапах), виконував проєкти різного ступеня складності.

Наразі працює провідним розробником програмного забезпечення в «Епіцентрі» в Києві. До його обов’язків входить переписування старого програмного забезпечення, старих баз даних, створення нової архітектури.

7. Мороз Ярослав також є випускником спеціальності Соціальна інформатика 2013 року.

Нині працює системним адміністратором на Глобинському переробному заводі. На заводі дуже багато технологій, операційних систем, лише мобільних телефонів більше 40 різних систем. Прийшлось вивчати багато нового з інфраструктури заводу. Багато уваги також тут приділяється кіберзахисту.

8. Безмєнов Едуард – випускник спеціальності Комп’ютерні науки та інформаційні технології 2019 року.

Має свій ІТ-проєкт, який заснував ще під час навчання в університеті. Проєкт відвідує мільйон користувачів.

Уже із третього курсу Едуард, працюючи за фахом, платив за своє навчання самостійно.

Едуард хвалив свою альма-матер та викладацький склад, зазначив, що отримав максимально універсальну освіту, сформував науковий підхід до вирішення проблем.

9. Кривошей Олег – представник останнього випуску магістрів, закінчив ПУЕТ у грудні 2020 року.

Сьогодні обрав для себе навчання у Словаччині, де навчається на такій же спеціальності.

Олег зазначив, що, порівнюючи навчання у Словацькому університеті з ПУЕТ, він бачить, що рівень знань, які він отримав у ПУЕТ, європейського рівня, що сьогодні йому дуже допомагає. І йому дуже приємно, що його рідний заклад дає європейську освіту!

Зазначив, що радіє, що обрав таку спеціальність!

Своїми спогадами поділились і викладачі кафедри ММСІ, куратори різних випусків.

Зустріч випускників засвідчила,

що ІТ-фах – це сучасна, актуальна, цікава професія,

яка гарно оплачується та дає можливість жити насиченим життям!

65
БІЛЬШЕ НОВИН