Eng
1321

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відкрився перший в Україні Освітній центр Повітряної робототехніки

Відкриття першого в Україні Освітнього центру Повітряної робототехніки відбулося 17 листопада 2023 року в Міжнародний день студента. За доброю традицією в цей день влада в університеті повністю переходить до рук студентів, які виконують обов’язки ректора, проректорів, директорів інститутів, керівників структурних підрозділів тощо. Тож червону стрічку на відкритті перерізали ректор Олексій Нестуля та Антон Філіпповський ­­– голова Студентської ради, який цього дня виконував обов’язки ректора.

Ця подія стала логічним продовженням тривалого та систематичного процесу впровадження та поширення університетом технологій STEAM-освіти та освітньої робототехніки.

ПУЕТ став першим в Україні, в якому була відкрита освітня програма магістерського рівня «Освітня робототехніка», відкрито лабораторію робототехніки. У 2022 році спільно із компанією 2d3d відкрито Всеукраїнський тренінговий центр «Мобільної робототехніки». І ось, нарешті, наш університет готовий зробити наступний крок – відкрити освітній центр, серцем якого стала дрон арена американської фірми PITSCO, люб’язно надана нашими друзями та партнерами, компанією 2d3d, для вивчення принципів функціонування дронів, їх програмування та відпрацювання навичок пілотування.

Центр спрямований суто на виконання освітньої місії та серед свого обладнання має низку навчальних дронів, які дозволять студентам та учнівській молоді краще опанувати закони аеродинаміки, технології освітньої робототехніки та позмагатись у вправності програмування та управління дронами.

Ще зовсім нещодавно дронами цікавилася невелика група осіб, які здебільшого займалися відеозйомкою. А вже зараз через прагнення нашої країни розвиватися у напрямку високотехнологічної держави, до питань повітряної робототехніки спрямовують свої погляди аграрії, транспортні компанії, освітяни тощо.

Безпілотні літальні апарати можуть застосовуватися в багатьох сферах, серед яких: картографування, створення 3D-моделей будівель, медицина, патрулювання та охорона, реагування на надзвичайні ситуації, рятувальні операції, сільське господарство, доставка вантажів, оптимізація логістики, охорона природи, контроль комунікацій, сфера страхування, будівництво та гірничовидобувна промисловість тощо.

Важливе значення, вже найближчим часом, відіграватиме вивчення будови, принципів функціонування, пілотування та програмування навчальних дронів в освітній галузі. Вже зараз мультикоптери входять до переліку обладнання типової шкільної STEM-лабораторії. Використання мультикоптерів дозволить суттєво пожвавити вивчення дітьми фізики, математики, програмування в шкільному курсі інформатики тощо.

Технічний прогрес відкриває перед безпілотниками все нові й нові сфери використання, багато з яких складно спрогнозувати. Але з упевненістю можна сказати, що дрони – одна з найперспективніших технологій, з якою буде пов’язано багато професій майбутнього.

Тож зробімо цей сміливий крок у майбутнє разом із Полтавським університетом економіки і торгівлі!

БІЛЬШЕ НОВИН