Eng
152

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ПЕРЕКЛАДАЧІВ

Практична підготовка є важливою складовою професійної підготовки майбутніх філологів-перекладачів. Навчальним планом освітньої програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» передбачені виробнича практика на першому курсі й перекладацькі практики на старших курсах.

Сприяння практичній підготовці студентів надає Центр зв’язків з виробництвом і Міжнародний науково-освітній центр Полтавського університету економіки і торгівлі, які забезпечують проходження практик та  стажування за кордоном (Республіка Болгарія, Турецька Республіка, Італійська Республіка та ін.).

Крім того, майбутні перекладачі мають можливість викладати англійську та німецьку мови в навчальних закладах м. Полтави та регіону. Так, Кароліна Дажук і Валерія Левченко поєднують навчання з професійною діяльністю в мовній школі ABC Language School (м. Полтава), Тетяна Явтушенко працює викладачем англійської мови для дітей у ТуДуГру (м. Полтава).

«У вересні 2022 року я почала викладати англійську мову дітям і дорослим в ABC Language School. Поєднання з навчанням дає можливість засвоювати теоретичні знання, формувати практичні навички й відразу застосовувати їх у професійній діяльності. Я вдячна університету за те, що маю змогу навчатися й працювати без проблем» – коментує свій досвід студентка Валерія Левченко.

Валерія Левченко

Своїми враженнями ділиться Тетяна Явтушенко: «З дитинства я мріяла стати викладачем англійської мови й після закінчення 11-го класу вирішила вступати на спеціальність «Філологія». Дуже вдячна університету за те, що маю змогу навчатися й працювати. Найважливіше, що я зрозуміла: у поєднанні роботи й навчання треба знаходити баланс та рівновагу».

Явтушенко Тетяна

Студент четвертого курсу Андрій Люлін викладає англійську мову в Зіньківському ліцеї імені М. К. Зерова Зіньківської міської ради Полтавської області.

Андрій Люлін

Цього літа першокурсники Єлизавета Кирилова, Вікторія Миколенко, Діана Решетар, Світлана Чуль, Діана Чуйко проходили виробничу практику в Італії.  Перед поїздкою представники асоціації U.C.M. Italy провели безкоштовні курси з італійської мови та майстер-класи. Після закінчення курсу студенти склали екзамен з італійської мови та поїхали на 3 місяці до Італії. За результатами проходження виробничої практики в Італії студенти отримали сертифікати міжнародного зразка.

Студенти-першокурсники

Крім того, майбутні перекладачі мають можливість навчатися й працювати в міжнародному консалтинговому агентстві «HedgeHog» у Полтавському регіоні.

Також здобувачі вищої освіти мають унікальну можливість проходити практику в Студентській перекладацькій агенції «COT» (Cooperation of Translators), яка була створена на базі кафедри української, іноземних мов та перекладу ПУЕТ з метою сприяння підвищення якості практичної підготовки конкурентоспроможних фахівців у галузі перекладу. Основними цілями роботи Студентської перекладацької агенції «COT»  є формування активної життєвої позиції студентської молоді, практичних перекладацьких навичок та умінь, сприяння адаптації майбутніх філологів до професійної діяльності в галузі надання перекладацьких послуг.

Завдяки освітнім можливостям, які надає Полтавський університет економіки і торгівлі, здобувачі вищої освіти мають змогу поєднувати навчання та роботу за фахом, постійно розвиватися, здобувати цінний життєвий досвід, удосконалювати знання й практичні навички.

БІЛЬШЕ НОВИН